Lėkštės


Lėkštės

Lėkštės yra neatsiejamas kiekvieno restorano ar namų atributas. Nors pagrindinė jų paskirtis patiekti maistą restorano lankytojui, tačiau vis svarbesnė yra jų estetinė funkcija – lėkštės tampa stalo puošmena. Tinkamai parinkti indai virtuvės šefui padeda atskleisti maisto grožį, o estetiškai patiektas patiekalas klientui visuomet atrodo skanesnis.

Tad, renkantis lėkštes rekomenduojame atkreipkite dėmesį į jų dizainą, dydį, spalvinę gamą ir medžiagos, iš kurios jos pagamintos, savybes.

Lėkščių dydis

Užkandžiams dažniausiai naudojamos 17 cm skersmens lėkštės. Panašaus dydžio įprastai būna ir desertams skirtos lėkštės. Dėl šios priežasties, renkantis produktus savo restoranui, galite numatyti, kad tokios pat lėkštes gali būti naudojamos tiek užkandžiams, tiek saldiesiems patiekalams. Tuo tarpu, atitinkamai, didžiausios yra pagrindiniam patiekalui skirtos lėkštės. Jų skersmuo skersmuo gali siekti ir virš 30 cm.

Lėkščių pagaminimo medžiaga

Lėkštės dažniausiai gaminamos iš porceliano, stiklo, molio, akmens masės. Vienos populiariausių yra porcelianinės. Iš šios medžiagos pagamintos lėkštės yra patvarios, jas galima plauti indaplovėje, maistą šildyti mikrobangų krosnelėje. Kita dažna medžiaga lėkščių gamybai – grūdintas stiklas. Grūdintas stiklas yra atsparus smūgiams bei įbrėžimams. Iš šios medžiagos pagamintus indus galima naudoti mikrobangų krosnelėje, plauti indaplovėje. Keramikinius gaminius dažniausiai renkasi išskirtinio stiliaus mėgėjai. Jei nusprendėte rinktis molines lėkštes, atkreipkite dėmesį, kad jos būtų glazūruotos, neglazūruoti indai - trapesni.

Lėkščių dizainą derinkite prie restorano stilistikos

Norint sukurti tobulą restorano įvaizdį, kiekvienas, net ir smulkiausias elementas, jame yra labai svarbus. Dėl šios priežasties, rinkdamiesi lėkštes savo maitinimo įstaigai, stenkitės, kad jos derėtų prie visumos. Jei kuriate klasikinio restorano įvaizdį, rinkitės klasikines - baltas - lėkštes. Modernesnio stiliaus restoranui taip pat tinkamos porcelianinės lėkštės, tačiau tokiu atveju galite rinktis kvadratines arba trikampio formos lėkštes. Bohemiško stiliaus restoranui puikiai tiks stilizuotas, įvairiaspalves lėkštes. ĮRANGA RESTORANAMS galite rasti JOS TEN BERG, GASTRO Organic Stoneware ir KAITO Stoneware lėkščių, kurios skirtos išskirtinei, prabanga ir modernumu dvelkiančiai vietai.

Lėkščių spalva gali veikti maisto skonį

Naujausi tyrimai rodo, kad lėkščių spalva gali daryti įtaką patiekalo skonio suvokimui. Oksfordo universiteto mokslininkai 53 tyrimo dalyviams pateikė vienodus putėsius baltose ir juodose lėkštėse, o žmonės turėjo nurodyti, kurioje lėkštėje esantis maistas jiems labiau patiko – buvo saldesnis, intensyvesnio skonio. Tyrimo dalyviai nurodė, kad baltose lėkštėse esantys putėsiai buvo skanesni, saldesni, estetiškiau atrodė.

Aukštos kokybės lėkštės Jūsų virtuvėje

Neišsirenkate, kokios lėkštės būtų tinkamiausios Jūsų virtuvei? Susisiekite su mumis, padėsite išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius bei restorano stilių atitinkančias lėkštes.

Na, o mūsų technologinio projektavimo ekspertai HORECA SERVISAS ne tik Jums patars, bet ir esant poreikiui parengs visą Jūsų virtuvės projektą.