Tinklaraštis

Vakuumatorius ir cirkuliatorius – kokia jų nauda virtuvėje?

Vakuumatorius ir cirkuliatorius – kokia jų nauda virtuvėje?

Pasaulyje jau kelis dešimtmečius populiari lėtojo maisto (angl. slow food) filosofija prieš keletą metų įsitvirtino ir Lietuvoje. Žemoje temperatūroje lėtai ruošiamas maistas išlieka sveikesnis, išsaugo savo naudingąsias medžiagas bei pasižymi aiškiai išreikštu natūraliu produktų skoniu. Taip pat lėtos gamybos dėka išsaugoma natūrali produktų tekstūra bei spalva pagerina ir estetinį patiekalų vaizdą. Siekiant plėtoti lėtojo maisto judėjimą nuolat kuriami ir tobulinami įrenginiai, padedantys užtikrinti patiekalų paruošimo kokybę. Vienas populiariausių tandemų – drauge naudojami vakuumatoriai ir cirkuliatoriai.

Jei šie prietaisai jums dar nauji ir mažai girdėti, šis ĮRANGA RESTORANAMS komandos parengtas gidas - būtent jums. 

Kas yra vakuumatorius?

Vakuumatorius yra profesionalus įrenginys, suteikiantis galimybę produktus saugiai ir patogiai laikyti vakuumo sąlygomis. Prietaiso pagalba iš specialiai vakuumavimui pritaikytų maišelių yra pašalinamas visas susikaupęs oras. Pašalinus orą, maišelyje nebesusidaro terpė sparčiam bakterijų dauginimuisi, todėl maistas ilgesnį laiką gali išlikti šviežias.  

Rinkoje yra išskiriami dviejų tipų vakuumatoriai – bekameriai ir kameriniai. Nors pirmieji pasižymi žemesne kaina, tačiau darbas su šiais įrenginiais atima daugiau laiko - proceso metu maišelius būtina laikyti rankomis. Tuo tarpu, kameriniai prietaisai yra pritaikyti automatiniam veikimui. Tiesa, reikėtų nepamiršti, jog skysčius, pavyzdžiui, sriubas ar padažus, pavyks vakuumuoti tik naudojant kamerinį vakuumatorių.  

Renkantis vakuumatorių visų pirma reikia įvertinti savo poreikius. Nebūtinai brangiausias ir daugiausiai funkcijų turintis įrenginys bus jums tinkamiausias. Įvertinkite, kokios funkcijos jums svarbiausios, kiek vietos galite skirti įrenginiui bei kaip dažnai jis bus naudojamas.

ĮRANGA RESTORANAMS vakuumatorių asortimentą rasite ČIA.

Kas yra cirkuliatorius?

Cirkuliatorius – tai įrenginys, kuris puode esantį vandenį kaitina tik iki tam tikros temperatūros, kurios reikalauja ruošiamas patiekalas. Dar vienas šio įrenginio privalumas – tolygus maisto išvirimas. Įprastai vanduo arčiau puodo dugno yra karštesnis, o kylant į paviršių jis šąla. Dėl šios priežasties tradiciniame puode maistas gaminamas netolygiai. Tuo tarpu, cirkuliatorius užtikrina tolygią vandens temperatūrą visame inde, todėl maistas bus vienodai iškepęs tiek išorėje, tiek viduje.

ĮRANGA RESTORANAMS cirkuliatorių asortimentą rasite ČIA.

SOUS VIDE gaminimas

Tai pažangus maisto gaminimo metodas, kuris naudojamas siekiant užtikrinti aukščiausią tiekiamo maisto kokybę. Sous vide technologija reikalauja jau anksčiau mūsų minėtų įrenginių – vakuumatoriaus ir cirkuliatoriaus. Pirmiausia vakuumatoriaus pagalba maisto produktai yra vakuumuojami ir apsaugomi nuo tiesioginio sąlyčio su vandeniu ir oru.  Vėliau vakuumuoti maišeliai su maistu verdami lėtpuodyje su cirkuliatoriumi. Čia ilgą laiką, kartais net iki 72 valandų, maistas verdamas vandenyje, kurio temperatūra įprastai žemesnė nei 100 ºC.

Pagrindiniai šios technologijos privalumai, jog maistas išlieka sultingas, kupinas naudingųjų medžiagų ir pasižymi natūraliu skoniu bei aromatu. Negana to, jis nepraranda savo natūralios spalvos ir estetinės išvaizdos.

SOUS VIDE naudojimas namų virtuvėje

Kalbant apie sous vide technologiją nuolatos minimi aukščiausios klasės restoranai ir geriausi virtuvės šefai, todėl galima manyti, kad šis gamybos būdas namų virtuvei nėra įkandamas. Visgi, sparčiai tobulėjant technologijoms kuriami kompaktiškesni ir žemesne kaina pasižymintys įrenginiai, kurie sparčiai skinasi kelią ir į namų virtuves.

Ieškantiems vakuumatoriaus ir cirkuliatoriaus gamybai namuose rekomenduojame kompaktiškus ir ekonomiškus HENDI įrenginius – bekamerį vakuumatorių FRESH BUDGET LINE su 300 mm užlydimo juosta ir įmerkiamą cirkuliatorių iVIDE COOKER, valdomą WiFi ryšiu per programėlę išmaniajame telefone.

Vakuumatorius ir cirkuliatorius iš ĮRANGA RESTORNAMS asortimento

Ieškote vakuumatoriaus ir cirkuliatoriaus, tačiau nesate tikras, koks įrenginys jums tinkamiausias?  Susisiekite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda! Įvertinsime Jūsų poreikius ir paruošime geriausią kainos ir kokybės santykio pasiūlymą.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: