Tinklaraštis

Nerūdijančio plieno gaminiai. Kaip teisingai prižiūrėti įrangos, puodų bei įrankių paviršių?

Nerūdijančio plieno gaminiai. Kaip teisingai prižiūrėti įrangos, puodų bei įrankių paviršių?

    Nerūdijančio plieno gaminiai sudaro kiekvienos profesionalios virtuvės pagrindą. Ir tai visai nenuostabu! Tai itin patvari, lengvai valoma ir puikiai atrodanti medžiaga. Tačiau net ir ji nėra nepažeidžiama bei visiškai atspari aplinkos poveikiui. Netinkamai prižiūrimi nerūdijančio plieno gaminiai gali būti pažeisti, taip rizikuojant su laiku sukurti sąlygas rūdžių atsiradimui. 

    Laimei, rūpintis nerūdijančio plieno stalo įrankiais, virtuvės reikmenimis, darbastaliais, kriauklėmis, bei įranga yra labai paprasta ir greita. ĮRANGA RESTORANAMS dalijasi svarbiausiais patarimais, padėsiančiais užtikrinti, kad Jūsų nerūdijančio plieno gaminiai visada būtų švytintis ir išliktų ilgaamžiais.

Kuo ypatingi nerūdijančio plieno gaminiai?

    Skirtingai nuo korozijai neatsparių geležies ar plieno gaminių, nerūdijančio plieno sudėtyje yra metalų - chromo ir nikelio - padarančių jį išskirtinai aplinkos poveikiui atsparia medžiaga. Dėl šios priežasties, tinkamai prižiūrimi, nerūdijančio plieno gaminiai virtuvėje tarnaus ne vieną dešimtmetį. Tačiau pažeidus jų apsauginį sluoksnį - ilgainiui susidursite su rūdžių atsiradimo grėsme.

    Specialistai išskiria tris pagrindinius veiksnius, galinčius neigiamai paveikti nerūdijančio plieno gaminius. Tai:

  • Mechaniniai pažeidimai. Juos sukelia priežiūroje ar gamyboje naudojamos priemonės, kurios gali įbrėžti ar kitaip pažeisti gaminių paviršių. Įprastai didžiausią pavojų kelia metalinės ir kitos šveičiamosios kempinėlės bei šepetėliai. 
  • Kietas vanduo ir maisto likučiai. Ant gaminių paviršiaus likę kieto vandens ar maisto likučiai grėsmingi tuo, jog ilgainiui gali suskaidyti apsauginį nerūdijančio plieno indų bei įrangos sluoksnį. 
  • Chloridai. Jie gali būti randami vandenyje, maiste bei jo gamyboje naudojamoje valgomojoje druskoje. Tačiau didžiausią pavojų nerūdijančio plieno gaminių atsparumui kelia chloridai, randami buitinių bei pramoninių valiklių sudėtyje. 

Nerūdijančio plieno gaminių valymas ir priežiūra 

    Nors nerūdijančio plieno gaminių priežiūra yra bene paprasčiausia iš visų kitų virtuvėje naudojamų medžiagų, tačiau net ir ji reikalauja šiek tiek dėmesio. ĮRANGA RESTORANAMS komanda pateikia pagrindines taisykles, aktualias prižiūrint visus nerūdijančios plieno įrankius, indus bei įrangą:

  • Naudokite tinkamus valymo įrankius. Geriausiai nerūdijančio plieno gaminių priežiūrai tinka minkšto audinio, mikropluošto kempinės bei šluostės. Venkite naudoti metalinius šveitiklius arba kietąsias kempinėlių puses, šepetėlius ar kitus paviršių subraižyti galinčius valymo įrankius. 
  • Valykite linijų kryptimi. Nerūdijančio plieno gaminiai įprastai turi linijas (raštą), matomą visose gaminių pusėse. Valydami ar blizgindami paviršius, stenkitės jų paisyti - valyti lygiagrečiai joms. 
  • Naudokite tinkamas valymo priemones. Geriausiai nerūdijančio plieno priežiūrai tinka šarminiai bei chlorido savyje neturintys valikliai. Gaminių priežiūrai rekomenduojama naudoti specialiai nerūdijančio plieno priežiūrai sukurtas priemones.
  • Sumažinkite kieto vandens poveikį. Jei Jūsų virtuvės vanduo itin kietas, tačiau galimybių jį suminkštinti neturite, po kiekvieno nerūdijančio plieno gaminių panaudojimo, stenkitės juos kruopščiai išsausinti. Ant jų paviršiaus neturėtų likti nė kiek kieto vandens likučių.
  • Naudokite plastikinius, silikoninius arba medinius kepimo bei virimo įrankius. Virdami ar kepdami nerūdijančio plieno puoduose bei keptuvėse, naudokite paviršiui nepavojingus įrankius. Metalines menteles, samčius bei šaukštus rekomenduojame pakeisti plastikiniais, silikoniniais ar mediniais kepimo bei virimo įrankiais.
  • Venkite tiesioginio sąlyčio su druska. Druską į nerūdijančio plieno puodus bei kitus gaminius pilkite tik tuomet, kuomet vanduo jame jau verda.
  • Pašalinkite visus maisto likučius. Plovimo metu atidžiai įvertinkite ar ant gaminių - įrankių, puodų, keptuvių bei įrangos - paviršiaus neliko maisto produktų likučių. Įsisenėjusios maisto produktų liekanos gali pažeisti nerūdijančio plieno paviršius, taip sukeldamos rūdžių grėsmę.

Nerūdijančio plieno gaminiai kelia daugiau klausimų?

    Nerūdijančio plieno gaminių priežiūra bei pasirinkimas kelia daugiau klausimų? Nedvejokite susisiekti su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Patarsime kaip tinkamai pasirūpinti ir prižiūrėti savo virtuvės įrangą bei patarsime kaip išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančius gaminius. 

    Na, o mūsų technologinio projektavimo specialistai HORECA SERVISAS, gali patarti ne tik kaip pasirinkti ar prižiūrėti nerūdijančio plieno gaminius, bet ir paruošti bei įgyvendinti technologinį Jūsų įstaigos projektą.

    Susisiekite jau dabar! Mūsų kontaktus rasite čia.