Tinklaraštis

Mėsos apdirbimo įranga: prietaisai lengvam, aukščiausios kokybės produktų paruošimui

Mėsos apdirbimo įranga: prietaisai lengvam, aukščiausios kokybės produktų paruošimui

Klaidinga manyti, jog profesionali mėsos apdirbimo įranga būtina tik žaliavų tiekimu užsiimantiems mėsos cechams. Siekiant užtikrinti aukštą gaminamų mėsos patiekalų kokybę maitinimo ar ugdymo įstaigoje, privalu žinoti iš kokių žaliavų susideda meniu pateikiami produktai. Dėl šios priežasties ĮRANGA RESTORANAMS komanda įsitikinusi, jog į kokybę orientuotoje įstaigoje privalo būti visi, jos meniu poreikius atitinkantys mėsos apdirbimo įrenginiai.

Svarbiausia mėsos apdirbimo įranga ir jos atrankos kriterijai

Vertindami visus rinkoje esančius prietaisus galime išskirti 6 pagrindinius mėsos apdorojimo įrenginių tipus. Maltos mėsos patiekalams - profesionalios, našumą užtikrinančios mėsmalės ir maltos mėsos maišyklės, minkštiems ir skaniai išmarinuotiems kepsniams ar vyniotiniams - profesionalūs mėsos purentuvai. Na, o tokiems patiekalams kaip natūralios dešrelės ar burgeriai - specialiai šiems patiekalams gaminti sukurti įrenginiai.

Kviečiame susipažinti su kiekvienu jų plačiau.

1) Mėsmalės

Profesionalios mėsos malimo mašinos naudos įrodinėti turbūt nė nebūtina. Tai dideliu našumu išsiskiriantys prietaisai, kurie per valandą gali sumalti apie keletą šimtų kilogramų mėsos. Komerciniai veiklai pritaikyti prietaisai yra ilgaamžiai, lengvai valomi ir surenkami. Dauguma jų turi kelių dydžių sietelius - stambesniam ir smulkesniam malimui - bei nedidelius, keletą centimetrų siekiančius dešrų kimšimo vamzdelius.

Renkantis profesionalų prietaisą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į:

 • našumą. Rekomenduotinas greitis 200-220 kg/val.
 • komplektaciją. Ar kartu su mėsmale rasite ir reikalingo dydžio sietelius bei papildomus, Jums aktualius priedus.

Vaizdinę profesionalios mėsos malimo mašinos apžvalgą galite rasti ČIA.

Visas ĮRANGA RESTORANAMS mėsmales rasite ČIA.

2) Mėsos purentuvai

Turbūt sutiksite, jog paruošti minkštus kepsnius ar vyniotinius jų neišmušant - beveik neįmanoma. Kietoms raumenų dalims ar sausgyslėms išmušti dažniausiai naudojamas rankinis mėsos mušimo plaktukas, tačiau darbas su juo vyksta lėtai, reikalauja daug fizinių pastangų, o rezultatas džiugina tikrai ne visada. Tad, siekiant, jog ruošiama mėsa taptų itin minkšta, o prieskoniai įsigertų į visus jos sluoksnius, naudinga į pagalbą pasitelkti šiems tikslams sukurtus mėsos purentuvus.

Iš smulkių ašmenų sudaryti įrenginiai lengvai paveikia mėsos paviršių, taip ne tik suminkštindami ją, bet ir sukurdami geriausias sąlygas jos marinavimui. Šio tipo prietaisai gali būti tiek rankiniai, tiek didelį našumą užtikrinantys automatiniai. 

Atkreipkite dėmesį į:

 • tipą. Mėsos purentuvai gali būti ne tik rankiniai ar automatiniai, bet ir atitikti skirtingų įstaigų poreikius. Pavyzdžiui, purentuvai kebabų mėsai.
 • dydį. Rinkdamiesi elektroninį prietaisą įvertinkite ar jo išmatavimai atitinka Jūsų virtuvėje ruošiamų mėsos patiekalų dydžius.

3) Automatiniai dešrų kimštuvai

Jei reikšmingą dalį Jūsų įstaigos meniu sudaro natūralios, rūkytos ar vytintos dešros ir dešrelės, tuomet vien mėsmalės su mažu cilindru Jums nepakaks. Profesionalūs dešrų kimštuvai yra sukurti taip, jog reikiamą kiekį dešrelių pagaminsite vos kelių greitų žingsnių pagalba. Įprastai vidutinio dydžio pramoniniai prietaisai savyje talpina nuo 3 iki 10 litrų maltos mėsos ir veikia kelių greičio padėčių pagalba. Taip pat, komplektacijoje šie įrenginiai turi keletą skirtingo diametro cilindrų, leisiančių pagaminti skirtingo tipo dešreles.

Atkreipkite dėmesį į:

 • greičio padėčių skaičių. Profesionaliai įstaigai rekomenduojame įrenginius su dviem ir daugiau greičio padėčių.
 • talpos dydį. Jį pasirinkite įvertinę savo įstaigos pajėgumus, t.y. kiek maltos mėsos įprastai sunaudojate vieno gaminimo metu.
 • cilindrų skaičių. Įvertinę kokio dydžio ir tipo dešreles ketinate gaminti, atidžiai apžiūrėkite ar tokio tipo cilindrai randami Jūsų pasirinkto įrenginio komplektacijoje.

Visus ĮRANGA RESTORANAMS dešrų kimštuvus rasite ČIA.

4) Faršo maišyklės

Tai prietaisai, skirti greitam didelio kiekio maltos mėsos paruošimui. Be jokių papildomų fizinių pastangų faršo maišyklėse galėsite sumaišyti ir paruošti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų kilogramų faršo. Į jį dedami prieskoniai ar kiti ingridientai pasiskirstys tolygiai, o tinkamai pasirinkę maišymo laiką, galėsite išgauti norimą mėsos konsistenciją.

Atkreipkite dėmesį į:

 • talpą. Profesionalios faršo maišyklės talpina dešimties iki kelių šimtų faršo. Pasirinkti Jums tinkamiausią rekomenduojame tik įvertinus Jūsų įstaigos pajėgumus.

ĮRANGA RESTORANAMS faršo maišykles rasite ČIA.

5) Kaulų pjūklai

Kaulų pjūklai išsiskiria savo pajėgumu lengvai supjaustyti net it kiečiausias žaliavas. Jie padės apdoroti ne tik mėsą su kaulais, bet ir šaldytą žuvį bei kitus kieta konsistencija pasižyminčius produktus. Priklausomai nuo pasirinkto įrenginio dydžio, kaulų pjūklai tinkami tiek maitinimo įstaigoms, tiek prekybos centrams, tiek pramoniniams mėsos cechams.

Atkreipkite dėmesį į:

 • išmatavimus. Svarbu įvertinti pjūklo ilgį, pjovimo storį ir aukštį. Jums tinkamiausias prietaisas priklauso nuo to, kokio dydžio žaliavas ketinate apdoroti.
 • galingumą. Vidutinio dydžio įstaigų poreikiams gali pakakti pjūklo, kurio galingumas yra apie 1 kW. Įstaigos, kuriose mėsos apdirbimas yra pagrindinė veikla, turėtų žvelgti į galingesnius, apie 2 kW galios turinčius įrenginius.

ĮRANGA RESTORANAMS kaulų pjūklus rasite ČIA.

6) Mėsainių formavimo aparatai

Galiausiai prietaisas, be kurio sunku įsivaizduoti modernų amerikietiško maisto restoraną. Mėsainių formavimo aparatai užtikrins, jog Jūsų gaminamų burgerių paplotėliai visuomet bus vienodo dydžio ir formos. Greitai ir be didelių personalo pastangų! Tiesa šiuos prietaisus galima panaudoti ne tik mėsainių, bet ir kitų patiekalų, tokių kaip maltinukai ar kotletai gamybai.

Atkreipkite dėmesį į:

 • įrenginio tipą. Burgerių formavimo aparatai gali būti rankiniai - tinkami mažiems restoranams - ir automatiniai - užtikrinantys greitą ir lengvą masinę gamybą.

ĮRANGA RESTORANAMS mėsainių formavimo aparatus rasite ČIA.

Mėsos apdirbimo įranga Jūsų įstaigoje

Turite klausimų, susijusių su mėsos apdirbimo prietaisų pasirinkimu? Nedvejokite susisiekti su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Patarsime kaip tinkamai išsirinkti ir prižiūrėti savąją virtuvės įrangą. Na, o mūsų technologinio projektavimo specialistai HORECA SERVISAS pasiruošę padėti parengiant ir įgyvendinant detalų Jūsų ugdymo įstaigos projektą. 

Visą ĮRANGA RESTORANAMS asortimentą galite rasti ČIA.