Tinklaraštis

Maisto gamyba namuose: VMVT reikalavimai ir darbui svarbiausi įrenginiai

Maisto gamyba namuose: VMVT reikalavimai ir darbui svarbiausi įrenginiai

Dėka praėjusių metų pabaigoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patvirtintų reikalavimų, maisto gamyba namuose tapo kur kas lengviau kiekvienam norinčiam įgyvendinamu procesu. Aktyviai sekantys ĮRANGA RESTORANAMS socialinių tinklų kanalus jau matė, kad sujungę jėgas su maitinimo įstaigų konsultacinės įmonės KITCHEN RULES steigėjomis, kovo 10 dieną šiuos pakeitimus ir palengvėjusias darbo sąlygas kviečiame aptarti gyvai - mokymų ĮRANGA RESTORANAMS parduotuvėje metu.

Maisto gamyba namuose: bendrieji įrenginiai

Iki tol, jausdami jūsų susidomėjimą ir išaugusius gamybos poreikius, kviečiame susipažinti su pagrindine maisto gamybos įranga, reikalinga darbui namuose. Ją atrinkome ir suskirstėme į keletą dalių. Tai - bendrieji reikmenys, reikalingi visiems, namie gaminantiems kulinarams ir konditerininkams. Kiti - specializuoti, atsižvelgiant į dažniausiai namuose gaminamų produktų tipus. 

Kviečiame susipažinti, o dėl tinkamiausių sprendimų ir pasiūlymo susisiekti individualiai:

  • Smulkieji maisto gamybos reikmenysSmulkieji, universalūs maisto gamybos reikmenys - tai plati sąvoka, apimanti įvairiausius virtuvės išradimus. Svarbiausieji tarp jų: profesionalūs peiliai, spalvomis dėl maisto saugos suskirstytos pjaustymo lentelės, kokybiški puodai ir keptuvės, įvairios mentelės, samčiai, grūstuvai ir trintuvės, termometrai, svarstyklės. Tiesa, skirtingų reikmenų asortimentas šiandien yra toks platus, jog kartais galite net nesusimastyti, kiek praktiškų ir reikalingų dalykų yra sukurta HORECA sektoriui. Tad - domėkitės, klauskite ir atsirinkite svarbiausius būtent jūsų virtuvei.
  • Maisto transportavimo dėžės. Maisto transportavimo konteineriai skirstomi į keletą rūšių, priklausomai nuo to, kokios paskirties ieškote. Jie naudingi ir reikalingi tiek gabenant produktus iš apsipirkimo taško į namus, tiek iš namų - klientui. Jei produktus norite pristatyti karštus, jums bus reikalingi specialūs maisto termosai ir termoizoliacinės dėžės. Jei šaltus - šaldymo dėžės, o produktų ir patiekalų saugai išsaugoti - maisto konteineriai
  • Šaldytuvai ir šaldikliai. Nesvarbu, ar gaminsite šaldytus produktus, tortus ar kepinius, be šaldymo įrenginių dirbti jūs negalėsite. Tiek šaldytuvų, tiek šaldiklių segmente įrenginiai tarpusavyje skiriasi išgaunama temperatūra, dydžiu, medžiagomis ir kaina. Dirbant namų sąlygomis, pirmą reikėtų įvertinti kiek vietos savo patalpose jūs turite. Atitinkamai, pagal tai galėsime apsibrėžti kokio tipo įrenginiai jums bus tinkamiausi.

Konditerija ir užkandžių gamyba


Tortų, kepinių, keksiukų, vieno kąsnio užkandžių ir sumuštinukų gamyba - neabejotinai populiariausia veikla tarp namie gaminančių profesionalų. Greta aukščiau minėtųjų įrenginių bei reikmenų, nuo konditerijos gamybos neatsiejamos:

  • Konvekcinės krosnys. Šie universalios paskirties, visas kepimo ir virimo funkcijas atliekantys įrenginiai - turbūt svarbiausias virtuvės pagalbininkas. Kaip ir maitinimo įstaigos atveju, gaminant namuose svarbu, kad krosnis turėtų virimo, kepimo garuose ir kepimo funkcijas. Tiesa, nedidelėms namų gamybos reikmėms gali užtekti ir mažesniųjų, 4 skardų krosnių. Vis dėlto, jei matote, kad kepate daug ir dažnai, rekomenduojame rinktis tarpinį - 6-7 skardų dydžio įrenginį.
  • Smulkieji konditeriniai reikmenys. Kalbant apie konditerinių gardėsių gamyba, reikalingų smulkiųjų virtuvės reikmenų sąrašas gali išaugti kone dvigubai ar trigubai. Konditeriniai maišai, specialios kepimo skardos, tešlos subadymui reikalingi voleliai, konditeriniai antgaliai, gremžtukai, švirkštai, sieteliai... Naudingų ir reikalingų priemonių yra be galo daug! Siekdami nesimėtyti ir išsirinkti tik jums reikalingiausius, susisiekite ir pasikonsultuokite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda.
  • Tešlos maišyklės. Tešlą maišyti, sukti ir kočioti - rimtas ir labai varginantis fizinis užsiėmimas. O liūdniausia yra tai, kad rankomis vistiek neišgausime reikalingos tobulos tešlos konsistencijos. Šiam tikslui (plius, jūsų laikui taupyti) išrasti praktiški ir kiekvienai virtuvei labai naudingi tešlos maišymo įrenginiai. Jų dėka lengvai paruošite ne tik pagrindą kepiniams, bet ir atliksite kitus maišymo reikalaujančius darbus.

Mėsos produktų gamyba

Mėsos gaminiai bei šaldyti produktai su mėsa - neabejotinai viena populiariausių maisto gamybos namuose krypčių. Prie visų aukščiau išvardintų įrenginių bei reikmenų, mėsos produktų gamybai svarbūs:

  • Mėsos malimo mašinos. Kokybiškus patiekalus pagaminti galime tik iš kokybiškų produktų. Dėl šios priežasties, mėsos malimo mašina - viena svarbiausių virtuvės pagalbininkių. Mėsmalės pasirinkimas turėtų priklausyti nuo planuojamų darbo apimčių. Jas įvertinti ir įrenginį pasirinkti padės konsultacija su ĮRANGA RESTORANAMS komanda.
  • Maltos mėsos maišyklės. Jų pagalba išgausite norimą maltos mėsos konsistenciją, lengvai išmaišysite prieskonius ir kitus reikiamus ingredientus. Maltos mėsos maišyklės ypač naudingos tiems, kurie vienu metu gamina daugiau nei keletą litrų maltos mėsos. 
  • Maltos mėsos kimštuvai. Tai įrenginiai, skirti lengvai ir greitai dešrelių gamybai. Vieno prietaiso pagalba galėsite gaminti net keletą skirtingo storio dešrelių. Konkretaus prietaiso pasirinkimas turėtų priklausyti nuo kiekio, kurį gaminsite vienu kartu. Įprastai kimštuvų dydžiai svyruoja nuo kelių iki keliolikos litrų talpos.

Maisto gamyba namuose su ĮRANGA RESTORANAMS


Norinčius apžiūrėti ar išbandyti maisto gamybai namuose reikalingus įrenginius, kviečiame apsilankyti ĮRANGA RESTORANAMS parduotuvėje Kaune. Išklausę jūsų poreikius ir galimybes, parengsime specialiai jums pritaikytą komercinį pasiūlymą. Pasirinktą įrangą sumontuosime, apmokysime ir iškilus klausimams - aptarnausime!

Mūsų kontaktus rasite ČIA, o gyvai - adresu Veiverių g. 153, Kaunas.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: