Tinklaraštis

Maisto džiovyklės: viskas, ką turite žinoti apie jų pasirinkimą

Maisto džiovyklės: viskas, ką turite žinoti apie jų pasirinkimą

Jau nuo senų senovės vienu veiksmingiausių vaisų, daržovių, grybų bei žolelių konservavimo būdų laikomas džiovinimas. Džiovinant įvairius maisto produktus yra pašalinamas vanduo, tačiau išsaugomi vitaminai, mineralai, ląsteliena bei kitos maistingosios medžiagos.

Tiesa, mūsų protėviams teko ilgai ir sunkiai vargti džiovinant maistą saulėje. Šiandien dėka maisto džiovyklės, šis procesas tapo kur kas paprastesnis ir greitesnis. Žinoma, šiuolaikiniai žmonės susiduria su kita problema – kaip iš gausybės rinkoje siūlomų maisto džiovyklių pasirinkti tinkamiausią? Būtent apie tai šiandien pasirengę papasakoti ĮRANGA RESTORNAMAS komanda.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis maisto džiovyklę?

1) Dydis ir padėklų skaičius

Renkantis maisto džiovyklę, pirmiausia reikėtų įvertinti – kam ji bus naudojama. Ar tai namų reikmėms skirta džiovyklė, o galbūt ją naudosite dideliems džiovinto maisto užsakymams pagaminti? Atlikus preliminarius skaičiavimus, kaip dažnai ir kokiems maisto kiekiams džiovinti bus naudojamas įrenginys, taps žymiai lengviau nuspręsti, kokio dydžio prietaisas jums reikalingas.

2) Galia

Vienas iš kertinių elementų, renkantis maisto džiovyklę, yra jos galia. Jei svarstote, kokios galios džiovyklę rinktis, pirmiausia įvertinkite – kokius produktus ketinate džiovinti. Jei džiovyklė jums reikalinga prieskoninėms žolelėms džiovinti, galingo įrenginio tikrai neprireiks, tačiau, jei ketinate džiovinti didelius kiekius vandeningų vaisių arba daržovių, neabejotinai rinkitės galingą įrenginį.

3) Karščio reguliavimas

Kitas reikšmingas aspektas – karščio reguliavimas. Kuo platesnis karščio reguliavimo diapazonas, tuo daugiau skirtingų maisto produktų galėsite džiovinti, kadangi skirtingi produktai reikalauja skirtingų temperatūrų.

4) Energijos sąnaudos

Žinoma, neabejotinai svarbus elementas – energijos sąnaudos. Jei džiovyklę naudosite vos kelis kartus per metus, šis dėmuo netūrėtų būti reikšmingiausias, tačiau, jei maisto džiovyklė bus naudojama nuolat, skatiname rinktis didesniu energijos efektyvumu pasižymintį modelį.

5) Medžiagos

Įprastai džiovyklės yra gaminamos iš plastiko arba nerūdijančio plieno. Iš pastarosios medžiagos pagamintos džiovyklės yra ilgaamžiškesnės ir tvirtesnės, tačiau atitinkamai jos pasižymi aukštesne kaina.

6) Papildomos funkcijos

Šiuolaikinės maisto džiovyklės gali nustebinti pačiomis įvairiausiomis funkcijomis. Tačiau vienas svarbiausių galime išskirti – apsaugą nuo perkaitimo, automatinį išjungimą ir termostatą.  

Kaip paruošti maisto produktus džiovinimui?

Dėl nevienodo vandens, cukraus ir kitų medžiagų kiekio, skirtingi maisto produktai reikalauja skirtingų temperatūrų bei džiūvimo laiko. Dėl šios priežasties surinkome dažniausiai Lietuvoje džiovimus vaisius ir daržoves ir dalinamės rekomendacijomis, į ką vertėtų atkreipti dėmesį juos džiovinant.

Pavadinimas

Paruošimas

Laikas

Temperatūra

Obuoliai

Išimkite sėklas ir supjaustykite 0,5-1 cm storio skiltelėmis.

7-15 val.

50-60 °C

Kriaušės

Išimkite sėklas ir supjaustykite 0,5-1 cm storio skiltelėmis.

8-10 val.

55-60 °C

Bananai

Nulupkite bananus ir supjaustykite 1 cm storio griežinėliais.

6-10 val.

55 °C

Spanguolės

Pašalinkite kotelius.

10-12 val.

60 °C

Vynuogės

Pašalinkite kotelius ir sėklytes. Norėdami sutrumpinti džiovinimo laiką vynuoges blanširuokite.

22-30 val.

55 °C

Vyšnios

Pašalinkite kotelius ir kauliukus.

12-18 val.

55-60 °C

Mėlynės

Pašalinkite kotelius.

16-20 val.

45 °C

Pomidorai

Supjaustykite 3-5 mm storio griežinėliais.

10-18 val.

60 °C

Burokėliai

Nuskuskite burokėlius, juos apvirkite ir supjaustykite plonais griežinėliais.

10-18 val.

45-50 °C

Morkos

Nuskuskite morkas ir supjaustykite jas 1 cm storio griežinėliais.

10-18 val.

50 °C

 

Maisto džiovyklės iš ĮRANGA RESTORANAMS asortimento

Ieškote maisto džiovyklės namams, kavinei arba restoranui? Susisiekite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Atsakysime į visus jums kylančius klausimus, įvertinsime jūsų įstaigos poreikius ir pateiksime geriausius sprendimus.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: