Tinklaraštis

Komercinė kavamalė: ką verta žinoti ją renkantis?

Komercinė kavamalė: ką verta žinoti ją renkantis?

Kelias tobulo kavos puodelio link prasideda nuo tinkamai sumaltų kavos pupelių. Todėl, jei norite paruošti puikaus skonio kavą, komercinė kavamalė jūsų įstaigoje yra būtinybė. 

Žinoma, šiandien rinkoje galite rasti dešimtis skirtingų kavamalių. Dėl šios priežasties ĮRANGA RESTORANAMS komanda su jumis dalinasi patarimais, į ką verta atsižvelgti, renkantis komercinę kavamalę. 

Kavamalių tipai

  • Girninės kavamalės

Kavamalės su girnų mechanizmu šiuo metu yra vienos populiariausių rinkoje. Šio tipo prietaisai kavos pupeles geba sumalti į tolygius miltelius, taip atskleidžiant geriausias kavos savybes. Atitinkamai, malant girnine kavamale, galima reguliuoti kavos rupumą. O tai ypatingai aktualu, jei norite kavą ruošti skirtingais būdais. 

Tiesa, girninės kavamalės esti dviejų rūšių – kavamalės su plokščiomis girnomis ir kavamalės su kūginėmis girnomis. Kavos ekspertai iki šiol nesutaria, kurio tipo girnos yra geresnės. Sakoma, jog plokščiosios girnos mala kiek tolygiau, tuo tarpu kavamalė su kūginėmis girnomis veikia tyliau. Visgi, nei plika akimi, nei ausimi šių procesų atskirti nepavyks. Dėl šios priežasties, renkantis kavamalę, dėmesį vertėtų kreipti į girnų kokybę, o ne į konkretų jų tipą.

  • Peilinės kavamalės

Kavamalės su peiliukais komercinėse įstaigose sutinkamos vis rečiau. To priežastis – netolygus kavos pupelių suskaldymas. Būtent dėl skirtingai sumaltų pupelių kava praranda dalį savo skoninių savybių. Taip pat nevienodai susmulkintą kavą yra sunkiau sudėti į portafiltrus. Kaip vienintelį šių kavamalių privalumą galima išskirti jų kainą, kuri rinkoje yra viena žemiausių. 

Į ką dar atkreipti dėmesį? 

Ieškote kavamalės biurui, restoranui, o gal kavinei? Skirtingų tipų įstaigoms, priklausomai nuo jų dydžio, užimtumo, kavos ruošimo būdo bei kitų ypatybių, reikalingos skirtingos kavamalės. Todėl, rinkdamiesi kavamalę, visų pirma apgalvokite savo verslo poreikius, o tuomet pagal tai įvertinkite žemiau pateiktus elementus: 

  • galingumą;
  • našumą;
  • girnų sukimosi greitį;
  • •kavos pupelių talpą;
  • kavos rupumo reguliatorių;
  • kavamalės korpuso medžiagą (rekomenduojame rinktis metalinio korpuso kavamales, kadangi jos yra patvaresnės ir ilgaamžiškesnės nei plastikinės);
  • papildomas savybes;
  • kainą.

ĮRANGA RESTORANAMS komercinių kavamalių asortimentą rasite ČIA.

Komercinės kavamalės ĮRANGA RESTORANAMS el. parduotuvėje

Ieškote profesionalios kavamalės? Susisiekite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Atsakysime į visus jums kylančius klausimus, įvertinsime jūsų įstaigos poreikius ir pateiksime išskirtinai jums tinkantį pasiūlymą. Esant poreikiui – kartu su lizingo sąlygomis.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: