Tinklaraštis

Įranga greito maisto restoranams: 9 svarbiausi prietaisai ir jų atrankos kriterijai

Įranga greito maisto restoranams: 9 svarbiausi prietaisai ir jų atrankos kriterijai

Natūralu, jog įrangos kiekis maitinimo įstaigoje priklauso nuo jos meniu dydžio. Dėl šios priežasties, greito maisto restoranų, taip pat ir degalinių bei maistą klientams siūlančių kioskų kokybiškam darbui reikalinga gerokai mažiau prietaisų, nei visapusišką patiekalų asortimentą turintiems restoranams.

Visgi, šio tipo įstaigoms reikalingas nemažas sąrašas darbo įrankių. Kai kurie jų – universalūs visoms greito maisto įstaigoms. Likusieji – priklauso nuo restorano meniu specifikos.

Su kiekvienu jų ĮRANGA RESTORANAMS komanda kviečia susipažinti plačiau.

Būtina įranga greito maisto restoranams

Nors, iš pažiūros, kiekvienu individualiu atveju įranga greito maisto restoranams turėtų skirtis, tačiau atidžiau pasidomėję, galite matyti, jog kai kurie prietaisai reikalingi kiekvienai iš jų. Tai - kontaktinis grilis, gruzdintuvė, šaldytuvai ir darbastaliai.

Kontaktinis grilis

Kontaktiniai griliai suteikia galimybę apkepti maisto produktus jų nevartant. Tolygiai kepdami iš abiejų pusių, patiekalai pasidengia plutele ir taip viduje išlaiko gerąsias maistines savybes bei sultingumą.

Tai įrenginiai, kurie rinkoje naudojami tiek maisto gamybai, tiek kokybiškam jo šildymui. Užkandinėse ar degalinėse matome, kaip juose šildomi ir skrudinami panini sumuštiniai, įvairaus tipo tortilijos ir kiti greitai paruošiami patiekalai. Restoranuose kontaktinis grilis gali būti naudojamas absoliučiai visų tipų maisto produktams kepti ir ruošti. Dėl šios priežasties, kontaktiniai griliai yra universali įranga, vienu metu galinti užtikrinti skirtingų tipų patiekalų paruošimą.

Renkantis šio tipo įrenginį, svarbiausia atkreipti dėmesį į jo paviršių. Kontaktiniai griliai gali būti: rifliuoto paviršiaus, lygaus paviršiaus arba dvigubo - rifliuoto ir lygaus.

Vaizdinę įrenginio apžvalgą rasite ČIA.

Gruzdintuvė

Gruzdintuvė yra įrenginys, kuris tiek greito maisto, tiek įprastuose restoranuose atsakingas už didžiosios dalies užkandžių gamybą. Taip pat - ir plataus spektro patiekalų bei, žinoma, mūsų visų mėgstamų gruzdintų bulvyčių paruošimą. Didžiąją dalimi, šis įrenginys apima šaldytų produktų paruošimą.

Renkantis gruzdintuvę Jums svarbu atkreipti dėmesį į keletą parametrų. Tai dydis ir gruzdinimo dalių skaičių. Įprastinė profesionalių gruzdintuvių talpa yra 4, 6 arba 8 litrai. Jos gali būti vienos arba dviejų dalių. Jei vienu metu Jūsų greito maisto restorane gali tekti aptarnauti 10 ir daugiau klientų, tuomet rekomenduojama rinktis didesniąsias - 6 ir daugiau litrų gruzdintuves. 

Ingridientų vitrinos

Tai įrenginiai, kurių dėka visi gamybai būtini produktai gali būti patikimai laikomi darbuotojams lengvai pasiekiamoje vietoje. Ypač ingridientų vitrinos aktualios restoranuose, kurių patiekalai susideda iš didesnio skaičiaus skirtingų smulkių ingridientų.

Šaldymo vitrinos naudingos keletu pagrindinių savo funkcijų. Pirma, ši įranga greito maisto restoranams užtikrins tvarką gamybinėje zonoje. Jūsų personalas gamybai būtinus produktus susipjaustys ir pasiruoš vienu metu, visuomet galės lengvai sekti ar virtuvėje jų - pakankamas kiekis. Antra, šaldymo vitrinos užtikrins, jog pagrindiniai ingridientai personalui bus pasiekiami vienu rankos judėsiu. Tai padės taupyti laiką. Trečia, šiuose įrenginiuose šaldomi produktai ilgai išliks šviežūs ir tinkami naudojimui.

Kaip ir kitų aukščiau minėtųjų įrenginių atveju, šaldymo vitrinų dydį ir sekcijų skaičių rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į įstaigos darbo apkrovas ir gamyboje naudojamų produktų kiekius.

Nerūdijančio plieno šaldytuvai

Profesionalūs nerūdijančio plieno korpuso šaldytuvai turi tris pagrindines savybes, užtikrinančias efektyvų profesionalios virtuvės darbą. Tai temperatūra, higiena ir dydis. Dėl juose pasiekiamos žemos temperatūros, maistas yra apsaugomas nuo bakterijų atsiradimo ir ilgiau išlieka šviežias. Nerūdijančio plieno korpusas bei pramoninei veiklai pritaikytas šaldytuvo vidus, užtikrina lengvą įrenginio valymą ir aukštą higienos sąlygų išlaikymą. Na, o dėka profesionaliai virtuvei pritaikyto dydžio, nerūdijančio plieno šaldytuvuose produktus galėsite laikyti Jums patogiose talpose (pavyzdžiui, konvekcinės krosnies kepimo skardose).

Renkantis šio tipo šaldytuvus, svarbu įvertinti įstaigos pajėgumus. Taip nustatysite Jums reikiamą šaldytuvų dydį. Jie gali būti vienos dalies - vienaduriai - ir dviejų arba trijų dalių - dviduriai ir triduriai. 

Įprastai, nedideliam ir vidutinio dydžio greito maisto restoranui pakanka vienos arba dviejų dalių šio tipo šaldytuvų.

Nerūdijančio plieno darbastaliai

Didžioji dalis maisto paruošimo darbų vyksta ant profesionalių darbastalių. Kuo jų daugiau, tuo patogesnis šie procesai Jūsų restorano personalui. Žinoma, didžioji dalis greito maisto restoranų yra apriboti nedidele gamybinės zonos dalimi, tad darbastalių dydį reikėtų rinktis atsižvelgiant į gerai apgalvotą technologinį įstaigos projektą.

Darbo stalai gali būti gaminami iš įvairių, drėgmei atsparių medžiagų. Tad kodėl reikėtų rinktis būtent nerūdijantį plieną? Visų pirma, tokio pobūdžio gaminių būtinybė numatoma kiekvienai maitinimo įstaigai galiojančiose higienos taisyklėse. Ne išimtis ir greito maisto restoranai. Pagrindinės to priežastys yra aukšto lygio higienos išlaikymas ir atsparumas korozijai. Nerūdijantis plienas yra itin lengvai valoma, karščiui, drėgmei bei aplinkos poveikiui atspari ir ilgaamžė medžiaga. Dėl šios priežasties, nerūdijančio plieno darbastalis ir neatsiejama profesionalios virtuvės dalis.

Įranga pagal greito maisto restorano specifiką

Aukščiau aprašyti įrenginiai aktualūs bene kiekvienai greito maisto užkandinei ar restoranui. Tačiau pačiu svarbiausio tokio tipo įstaigos prietaisu tampa jos specifiką atitnkantys prietaisai: picerijai - picų krosnys, kebabinei - kebabų grilis, dešrainių gamybai - dešrelių grilis ir kita. 

ĮRANGA RESTORANAMS pateikia populiariausią specifinę įrangą greito maisto restoranams.

Dešrelių grilis

Šis įrenginys pritaikytas degalinių, užkandinių ir kitų dešrainių pagrindu sudarytą meniu siūlančioms įstaigoms. Jo dėka visą įstaigos darbo dieną dešrelės išliks šildomos ir paruoštos greitai maisto gamybai. 

Renkantis šio tipo įrenginį, pagrindiniu atrankos kriterijumi yra dydis. Įprastai šio tipo įrenginiai gali būti sudaryti iš 7, 9, 11 arba 14 ritinėlių dešrelėms kaitinti. Kaip kitų prietaisų atvejų, Jums tinkamiausią rekomenduojama pasirinkti įvertinus įstaigos pajėgumus ir klientų srautą. 

Vaizdinę įrenginio apžvalgą rasite ČIA.

Picų krosnis

Turbūt nereikia nė sakyti, jog įrenginėjant piceriją, svarbiausias jos elementas - profesionali picų krosnis.

Pagrindinis picų krosnių tarpusavio skirtumas - dujinis arba elektrinis veikimo šaltinis. Dujinė krosnis skirta tradicinei, didelius klientų srautus aptarnaujančiai picerijai. Ji užtikrins, jog Jūsų kepamos picos iškeps tolygiai, bus traškios ir gražiai apskrudusios. Tačiau jei Jūsų įstaigoje nėra galimybės pajungti dujų tiekimą, tuomet išeitis Jums – elektrinė picų krosnis. Kaip ir dujiniai, elektriniai prietaisai užtikrins aukštą kepamų produktų kokybę bei dėl savo mobilumo jie galės būti naudojami net lauko prekyba užsiimančiose įstaigose. Pavyzdžiui, po renginius važinėjančiuose maisto vagonėliuose.

Kitas parametras, kurį būtina įvertinti renkantis krosnį, yra dydis. Įprastai vienoje krosnies dalyje vienu metu gali būti kepama nuo 4 iki 6 picų, tad įvertinti reikalingą prietaiso dydį reikėtų apskaičiuoti planuojamus įstaigos pajėgumus. Jei nesate tikri, nedvejokite pasikonsultuoti su ĮRANGA RESTORANAMS komanda.

Kebabų kepimo grilis

Kalbant apie Lietuvoje itin populiarias kebabų užkandines, nei viena jų negali apsieiti be kebabų kepimo grilio. Nuolat sukama ir tolygiai skrudinama mėsa yra pirmas objektas, kurį pamatote atvykę į bet kurią kebabinę.

Pagal tipą šie griliai gali būti arba dujiniai, arba elektriniai. Pagrindinis jų skirtumai - kaina, gamybos kaštai bei patogumas. Elektrinis grilis dažniausiai būna brangesnis, tačiau dėka patogesnės eksploatacijos (nereikalingas dujų šaltinis), tai populiariausias pirkėjų pasirinkimas. Atsižvelgiant į tai, jog kebabinės dažniausiai būna įsirengusios kioskeliuose, kur įprastinis dujotiekis ten nėra pasiekiamas.

Tačiau, jei kebabinių įrangą naudosite kitoje erdvėje, kur dujų įvedimas nesukelia papildomų sunkumų, tuomet  ilgalaikėje perspektyvoje dujinis grilis jums gali atnešti daugiau naudos. Mažesnės elektros sąnaudos ir dujų sunaudojimos bei kainos santykis lemia mažesnius mokesčius.

Elektrinis kepimo paviršius 

Turbūt sutiksite, jog jei reikėtų išskirti tris pagrindinius greito maisto restoranų tipus Lietuvoje, nugalėtojais būtų picerijos, kebabinės ir mėsainių užkandinės. Tad, vienas iš svarbiausių greito maisto restoranų specifiką atitinkančių įrenginių - elektriniai kepimo paviršiai mėsainių gamybai.

Kaip ir kontaktinio grilio atveju, kepimo paviršiai gali būti lygaus arba rifliuoto tipo. Taip pat vienas įrenginys gali turėti abu šiuos paviršius. Renkantis aktualiausią Jūsų įstaigai, svarbu įvertinti kokio tipo maisto patiekalų išvaizdą norėsite išgauti. Lygus paviršius suteikia tolygiai iškepto patiekalo įspūdį, rifliuotas - grilio grotelių efektą. 

Įranga Jūsų greito maisto restorane

Turite klausimų, susijusių su šių prietaisų pasirinkimu? Nedvejokite susisiekti su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Patarsime kaip tinkamai išsirinkti ir prižiūrėti savąją virtuvės įrangą. Na, o mūsų technologinio projektavimo specialistai HORECA SERVISAS pasiruošę padėti parengiant ir įgyvendinant detalų Jūsų ugdymo įstaigos projektą.  Visą ĮRANGA RESTORANAMS asortimentą galite rasti ČIA.