Tinklaraštis

Elektrinės ar dujinės viryklės – ką pasirinkti?

Elektrinės ar dujinės viryklės – ką pasirinkti?

Įrenginėjant restorano, kavinės ar kitos viešojo maitinimo įstaigos virtuvę susidūrėte su klausimu – elektrinės ar dujinės viryklės? Tiek vieno, tiek kito tipo viryklės turi savų pliusų ir minusų, todėl šiandien ĮRANGA RESTORANAMS komanda kviečia susipažinti su šių įrenginių skirtumais, privalumais ir trūkumais bei įvertinti, kuri viryklė atitinka jūsų komercinės virtuvės poreikius.

1) Įvertinkite savo virtuvės galimybes

Esminis dujinių ir elektrinių viryklių skirtumas – energijos naudojimas. Kaip nurodo šių įrenginių pavadinimai, vieni jų naudoja elektros energiją, kiti gamtines dujas. Šiandien dauguma maitinimo įstaigų įprastai turi prieigą prie abiejų energijos šaltinių. Tačiau, visgi, jei gamtinių dujų tiekimo sistema jūsų įstaigoje neįrengta, rekomenduojame rinktis elektrinę viryklę, kadangi pastarosios sistemos įvedimui gali prireikti nemažų investicijų.

2) Dujinės viryklės pasižymi žemesne eksploatacijos kaina

Vienas iš pagrindinių aspektų, renkantis bet kokią buitinę techniką, yra įrangos ir jos eksploatacijos kaina. Lietuvoje gamtinių dujų kaina yra žemenė nei elektros, tad atitinkamai dujinės viryklės eksploatacija yra pigesnė nei elektrinės. Žinoma, dėmesį reikėtų atkreipti ne tik į energijos tipą, bet ir į kitus aspektus. Pavyzdžiui, naujos kartos, energiją taupančios elektrinės viryklės pasižymi dideliu energijos efektyvumu, todėl naudojant tokią įrangą sąskaitos už elektrą nebus ypatingai aukštos.

3) Elektrinės viryklės – saugesnės

Vertinant viryklių saugumą, įprastai saugesnėmis laikomos elektrinės viryklės. Dujinės viryklės veikia atvira liepsna, tad pastebima, jog nelaimingi atsitikimai dažniau įvyksta dirbant su šio tipo viryklėmis. Tiesa, nesilaikant saugos reikalavimų, nudegimai ar kitos nelaimės gali ištikti ir naudojant elektrines virykles.

4) Dujinės viryklės suteikia geresnę karščio kontrolę

Dujinės viryklės ypač vertinamos profesionalų dėl geresnės karščio kontrolės. Pakanka pasukti temperatūros reguliatorių ir karštis po keptuve arba puodu greitai padidėja arba sumažėja bei tolygiai pasiskirsto po visą indo pagrindą. Tuo tarpu, naudojant elektrinę kaitlentę, prireikia ilgesnio laiko, kol ji įkaista arba atvėsta.

5) Elektrines virykles lengviau valyti

Renkantis viryklę dėmesį verta atkreipti ir į jų priežiūros ypatybes. Dujinių viryklių priežiūra yra sudėtingesnė, kadangi dėl atviros liepsnos viryklės paviršius labiau apsiteršia. O elektrinės viryklės paprastai turi lygų paviršių, kurį nuvalyti lengviau.  

6) Viryklės tipas (ne)lemia maisto skonį

Ar viryklės tipas lemia maisto skonį? Vieni virtuvės šefai teigia, jog ant atviros liepsnos keptas maistas yra skanesnis. O kiti nurodo, jog viryklės tipas nedaro jokios įtakos maisto skoniui. Kadangi tikslaus atsakymo šį klausimą pateikti negalime, tai paliekame spręsti jūsų įstaigos virtuvės šefams.  

Elektrinės ir dujinės viryklės iš ĮRANGA RESTORNAMS asortimento

Ieškote viryklės, tačiau vis dar negalite apsispręsti, kuri – dujinė ar elektrinė viryklė tinkamiausia jums? Susisiekite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda! Įvertinsime Jūsų įstaigos poreikius ir paruošime geriausią kainos ir kokybės santykio pasiūlymą.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: