Tinklaraštis

Ar žinojote: supaprastinta komercinė maisto gamyba namuose ir svarbiausia įranga

Ar žinojote: supaprastinta komercinė maisto gamyba namuose ir svarbiausia įranga

Tikrai ne paslaptis, jog prieš didžiąsias metų šventes net kelis kartus padidėja užsakymų namuose dirbantiems gastronomams, konditeriams ir kepėjams. Siekiant kaip galima efektyviau išnaudoti intensyviausiąjį gamybos periodą, ypatingai svarbu pasirūpinti tinkama įranga. Tad, rudeniui ritantis į antrąją pusę, atėjo metas įvertinti savo virtuvės pajėgumus ir apgalvoti, kokie prietaisai galėtų palengvinti bei paspartinti jūsų gamybos procesus. Dėl šios priežasties šiandien ĮRANGA RESTORANAMS komanda pasakoja apie maisto gamybą namuose vykdantiems svarbiausius virtuvės įrenginius bei lengvesnes - lizingo - galimybės jiems įsigyti.

Tiesa, prieš pradedant - ar žinojote apie supaprastintas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) reikalavimus maistą gamybai namuose?

Gaminantiems namuose – supaprastintos sąlygos

Pernai metų pabaigoje VMVT patvirtino supaprastintus reikalavimus, asmenims maistą gaminantiems mažais kiekiais gyvenamosios paskirties patalpose ir tiekiantiems jį tiesiogiai vartotojams. Gruodžio viduryje įsigalioję naujieji reikalavimai sudarė palankesnes sąlygas smulkiajam verslui ir skatina veiklą legaliai vykdyti tuos, kurie verčiasi maisto produktų namuose gaminimu nedideliais kiekiais.

Pagrindiniai šiai veiklai taikomi apribojimai - pagaminto maisto kiekis, maisto pardavimas tik galutiniam vartotojui, maisto gamybai turi būti pritaikytos patalpos pagal higienos reikalavimus, o maistas pardavimui privalo būti gaminamas atskirai nuo namų reikmėms gaminamo maisto. Taip pat būtina sudaryti sąlygas, jog VMVT inspektoriai galėtų atlikti maisto tvarkymo bei vietos patikrinimus.

Kepinių ir miltinių produktų normos:

  • Miltinės ir kreminės konditerijos gaminiai, duonos, pyrago kepiniai, kurių svoris didesnis nei 250 g. – iki 5 vienetų per dieną;
  • Smulkieji miltinės ir kreminės konditerijos gaminiai, duonos, pyrago kepiniai, kurių svoris mažesnis nei 250 g. – iki 100 vienetų per dieną;
  • Sveriami smulkieji duonos ir pyrago gaminiai – iki 7 kilogramų per dieną.

Paruošti valgiai ir patiekalai:

  • Patiekalai – iki 20 porcijų per dieną;
  • Pusgaminiai – iki 10 kilogramų per dieną;
  • Nedideli užkandžiai – iki 100 vienetų per dieną.

Daugiau informacijos apie visus reikalavimus rasite ČIA.   

Svarbiausi įrenginiai konditerijos ir užkandžių gamybai

Konvekcinės krosnys

Konvekcinė krosnis – tai įrenginys, kuris užtikrins geriausią kepinių kokybę namų virtuvėje. Plius, tai padarys per trumpiausią laiką! Dėka šio įrenginio technologijų kepiniai, kepdami net keliose skardose, tolygiai apskrus, tačiau neperkeps. Negana to, su šiuo įrenginiu gaminsite greičiau – naudojant konvekcinę krosnį maistas kepa 25 proc. greičiau nei įprastoje orkaitėje.

Nepamirškite, jog kokybiška konvekcinė krosnis turėtų turėti tris funkcijas – kepimo, virimo bei kepimo garuose funkcijas. Gaminantiems namuose rekomenduojame rinktis 4-5 skardų krosnis. Visgi, jei jūsų gamybos apimtys kiek didesnės, ĮRANGA RESTORAMS asortimente rasite ir didesnių krosnių.

ĮRANGA RESTORANAMS konvekcinių krosnių asortimentą rasite ČIA.


Tešlos maišyklės

Savo darbą kelis kartus palengvinsite ir pagreitinsite, savo virtuvėje turėdami tešlos maišykles. Rinkoje išskiriamos dviejų rūšių tešlos maišyklės – spiralinės tešlos maišyklės bei planetariniai mikseriai. Namų virtuvei rekomenduojame rinktis pastaruosius. Nors pirmieji įrenginiai yra galingesni, tačiau planetariniai mikseriai gali pasiūlyti universalumą – jie gali būti naudojami tiek tešlai ruošti, tiek daržovėms, sūriui, mėsai pjaustyti ar įvairiems padažams gaminti.

ĮRANGA RESTORANAMS tešlos maišyklių asortimentą rasite ČIA.

Šaldytuvai ir šaldikliai

Nutarime dėl mažais kiekiais vartojamo ir galutiniam vartotojui tiekiamo maisto nurodoma, jog verslui skirtą maistą reikia laikyti atskirai nuo asmeninėms reikmėms skirto maisto. Dėl šios priežasties svarbu pasirūpinti reikiamais šaldymo įrenginiais, kurie apsaugos maisto produktus nuo mikrobinės ir fizinės taršos iki tol, kol jis bus pristatytas galutiniam vartotojui.

Renkantis šaldymo įrenginį itin svarbu atkreipti dėmesį  į įrenginio dydį. Apgalvokite, kiek vietos įrenginiui galite skirti savo virtuvėje bei kiek produktų dažniausiai tenka laikyti šaldymo įrenginiuose. Nepamirškite, jog teisės aktuose nurodoma, jog šaldymo įrenginys negali būtų perkrautas.

ĮRANGA RESTORANAMS šaldytuvų ir šaldiklių asortimentą rasite ČIA.

Smulkieji maisto gamybos reikmenys

Norėdami užtikrinti kokybišką darbą turėtumėte nepamiršti ir smulkiųjų gamybos reikmenų, tokių kaip puodai, keptuvės, skardos, pjaustymo lentelės, peiliai, mentelės. Kokybiški įrenginiai padės darbus atlikti greičiau ir kokybiškiau.

Taip svarbu pasirūpinti termometru, kadangi šis įrenginys būtinas gaminant maistą prekybai. Tiesa, atskiro termometro galima neturėti, jei termometras yra įmontuotas į gaminimo ir maisto laikymo įrangą – šaldytuvą, konvekcinę krosnį, krosnelę ar orkaitę.

ĮRANGA RESTORANAMS smulkiųjų maisto gamybos reikmenų asortimentą rasite ČIA.

Lizingo galimybės su MOKILIZINGU

Nuo šiol pirkdami internetinėje parduotuvėje ĮRANGA RESTORANAMS prekes galite įsigyti išsimokėtinai su MOKILIZINGU. Mokėjimas geromis sąlygomis gali būti išskaidytas nuo 6 iki 60 mėnesių.

Prie kiekvieno prietaiso mūsų internetiniame puslapyje rasite skaičiuoklę, kuri greitai ir patogiai parodys, kokią mėnesinę įmoką turėsite mokėti už tam tikrą laikotarpį.

Maito gamyba namuose su ĮRANGA RESTORANSMS

Norite paspartinti gamybos procesus ir savo klientus nustebinti dar kokybiškesniais gaminiais? Susisiekite su ĮRANGA RESTORANAMS komanda. Atsakysime į visus jums kylančius klausimus, įvertinsime jūsų poreikius ir pateiksime išskirtinai jums tinkančių gamybinių sprendimų pasiūlymą kartu su lizingo sąlygomis.

Daugiau naudingų patarimų ar specialių akcijų rasite mūsų: